Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Pirma lyga (bulg. Първа професионална футболна лига, dėl rėmimo sutarčių dar vadinama efbet lyga) – Bulgarijos futbolo aukščiausiasis divizionas. Kasmet lygos nugalėtojas iškovoja teisę atstovauti Bulgariją UEFA Čempionų lygoje. Pastaraisiais metais lygoje dominuoja Ludogorec Razgrad klubas.
Varžybos skirtingais pavadinimais vykdomos nuo 1924 m., jas organizuoja Bulgarijos profesionalų futbolo lyga. Vientisos lygos formatu pirmenybės pradėtos rengti 1937 m.
- Lygos emblemos
-
VICTORIA
-
EFBET LYGA
Sezonas |
I vieta |
II vieta |
III vieta |
Rezultatyviausias žaidėjas (įvarčiai)
|
1924 m. |
Nebaigtas dėl nesutarimų dėl finale žaidusių klubų
|
1925 m. |
Vladislav Varna |
Levski Sofia |
Levski Dupnica, BP-25 Plovdiv |
|
1926 m. |
Vladislav Varna |
Slavia Sofia |
Levski Ruse, Botev Pazardzik |
|
1927 m. |
Nevyko dėl nesutarimų tarp klubų dėl ankstesniojo čempionato
|
1928 m. |
Slavia Sofia |
Vladislav Varna |
Levski Ruse, Levski Plovdiv |
|
1929 m. |
Botev Plovdiv |
Levski Sofia |
Sipcenski Sokol Varna |
|
1930 m. |
Slavia Sofia |
Vladislav Varna |
Botev Plovdiv |
|
1931 m. |
AS-23 Sofia |
Sipcenski Sokol Varna |
Napredak Ruse |
|
1932 m. |
Sipcenski Sokol Varna |
Slavia Sofia |
Sokol Plovdiv, Pobeda-26 Pleven |
|
1933 m. |
Levski Sofia |
Sipcenski Sokol Varna |
Napredak Ruse, Botev Ambol |
|
1934 m. |
Vladislav Varna |
Slavia Sofia |
Napredak Ruse, Svetoslav Stara Zagora |
|
1935 m. |
SK Sofia |
Tica Varna |
Panajot Volov Sumen, Botev Pazardzik |
|
1936 m. |
Slavia Sofia |
Tica Varna |
Georgi Drazev Ambol, Krakra Pernik |
|
1937 m. |
Levski Sofia |
Levski Ruse |
Botev Plovdiv, Vladislav Varna |
|
1937–1938 m. |
Tica Varna |
Vladislav Varna |
Sipka Sofia |
|
1938–1939 m. |
Slavia Sofia |
Vladislav Varna |
Tica Varna |
|
1939–1940 m. |
ZSK Sofia |
Levski Sofia |
Slavia Sofia |
|
1941 m. |
Slavia Sofia |
ZSK Sofia |
Levski Plovdiv |
|
1942 m. |
Levski Sofia |
Makedonia Skopie |
Slavia Sofia |
|
1943 m. |
Slavia Sofia |
Levski Sofia |
Levski Plovdiv, Botev Plovdiv |
|
1944 m. |
Nutrauktas dėl karo
|
1945 m. |
Lokomotiv Sofia |
Sportist Sofia |
Spartak Varna, SP-45 Plovdiv |
|
1946 m. |
Levski Sofia |
Lokomotiv Sofia |
Spartak Varna, Benkovski Vidin |
|
1947 m. |
Levski Sofia |
Lokomotiv Sofia |
Spartak Sofia, Levski Plovdiv |
|
1948 m. |
Septemvri CDV Sofia |
Levski Sofia |
Spartak Varna, Marek Dupnica |
|
1948–1949 m. |
Levski Sofia |
CDNV Sofia |
Lokomotiv Sofia |
D. Milanov, N. Nedev (po 11)
|
1949–1950 m. |
Nutrauktas po 2 turų dėl sporto sistemos reformos
|
1950 m. |
Dinamo Sofia |
Stroitel Sofia |
Akademik Sofia |
L. Yuranov (11)
|
1951 m. |
CDNV Sofia |
Spartak Sofia |
Dinamo Sofia |
D. Milanov (13)
|
1952 m. |
CDNA Sofia |
Spartak Sofia |
Lokomotiv Sofia |
D. Isakov, D. Tashkov (po 10)
|
1953 m. |
Dinamo Sofia |
Garnizon Sofia |
VMS Stalin |
D. Minchev (15)
|
1954 m. |
CDNA Sofia |
Udarnik Sofia |
Lokomotiv Sofia |
D. Tashkov (25)
|
1955 m. |
CDNA Sofia |
Udarnik Sofia |
Spartak Stalin |
Todor Diev (13)
|
1956 m. |
CDNA Sofia |
Dinamo Sofia |
SKNA Plovdiv |
P. Vladimirov
|
1957 m. |
CDNA Sofia |
Lokomotiv Sofia |
Levski Sofia |
Hristo Iliev (14)
|
1958 m. |
CDNA Sofia |
Levski Sofia |
Spartak Pleven |
G. Arnaudov, D. Tashkov (po 9)
|
1958–1959 m. |
CDNA Sofia |
Slavia Sofia |
Levski Sofia |
Al. Vasilev (13)
|
1959–1960 m. |
CDNA Sofia |
Levski Sofia |
Lokomotiv Sofia |
D. Iordanov, L. Kostov (po 12)
|
1960–1961 m. |
CDNA Sofia |
Levski Sofia |
Botev Plovdiv |
Iv. Sotirov (20)
|
1961–1962 m. |
CDNA Sofia |
Spartak Plovdiv |
Levski Sofia |
N. Iordanov (20)
|
1962–1963 m. |
Spartak Plovdiv |
Botev Plovdiv |
CDNA Sofia |
Todor Diev (26)
|
1963–1964 m. |
Lokomotiv Sofia |
Levski Sofia |
Slavia Sofia |
N. Chanev (26)
|
1964–1965 m. |
Levski Sofia |
Lokomotiv Sofia |
Slavia Sofia |
Georgi Asparuhov (27)
|
1965–1966 m. |
CSKA Sofia |
Levski Sofia |
Slavia Sofia |
Tr. Spasov (21)
|
1966–1967 m. |
Botev Plovdiv |
Slavia Sofia |
Levski Sofia |
Petar Zhekov (21)
|
1967–1968 m. |
Levski Sofia |
CSKA Sofia |
Lokomotiv Sofia |
Petar Zhekov (31)
|
1968–1969 m. |
CSKA Sofia |
Levski Sofia |
Lokomotiv Plovdiv |
Petar Zhekov (36)
|
1969–1970 m. |
Levski Sofia |
CSKA Sofia |
Slavia Sofia |
Petar Zhekov (31)
|
1970–1971 m. |
CSKA Sofia |
Levski Sofia |
Botev Vraca |
Dimitar Yakimov (26)
|
1971–1972 m. |
CSKA Sofia |
Levski Sofia |
Beroe Stara Zagora |
Petar Zhekov (27)
|
1972–1973 m. |
CSKA Sofia |
Lokomotiv Plovdiv |
Slavia Sofia |
Petar Zhekov (29)
|
1973–1974 m. |
Levski Sofia |
CSKA Sofia |
Lokomotiv Plovdiv |
P. Petkov (20)
|
1974–1975 m. |
CSKA Sofia |
Levski Sofia |
Slavia Sofia |
Iv. Prityrgov (20)
|
1975–1976 m. |
CSKA Sofia |
Levski Sofia |
Akademik Sofia |
P. Petkov (19)
|
1976–1977 m. |
Levski Sofia |
CSKA Sofia |
Marek Stanke Dimitrov |
Pavel Panov (20)
|
1977–1978 m. |
Lokomotiv Sofia |
CSKA Sofia |
Levski Sofia |
Stoicho Mladenov (21)
|
1978–1979 m. |
Levski Sofia |
CSKA Sofia |
Lokomotiv Sofia |
Rusi Gochev (19)
|
1979–1980 m. |
CSKA Sofia |
Slavia Sofia |
Levski Sofia |
Spas Dzhevizov (21)
|
1980–1981 m. |
CSKA Sofia |
Levski Sofia |
Trakia Plovdiv |
Georgi Slavkov (31)
|
1981–1982 m. |
CSKA Sofia |
Levski Sofia |
Slavia Sofia |
M. Valchev (24)
|
1982–1983 m. |
CSKA Sofia |
Levski Sofia |
Trakia Plovdiv |
Ak. Pehlivanov (20)
|
1983–1984 m. |
Levski Sofia |
CSKA Sofia |
Spartak Varna |
Ed. Eranosyan (19)
|
1984–1985 m. |
Levski Sofia |
CSKA Sofia |
Trakia Plovdiv |
Plamen Getov (26)
|
1985–1986 m. |
Beroe Stara Zagora |
Trakia Plovdiv |
Slavia Sofia |
Atanas Paschev (30)
|
1986–1987 m. |
CFKA Sofia |
Vitosa Sofia |
Trakia Plovdiv |
Nasko Sirakov (36)
|
1987–1988 m. |
Vitosa Sofia |
CFKA Sofia |
Trakia Plovdiv |
Nasko Sirakov (28)
|
1988–1989 m. |
CFKA Sofia |
Vitosa Sofia |
Etar Veliko Tarnovo |
Hristo Stoichkov (23)
|
1989–1990 m. |
CSKA Sofia |
Slavia Sofia |
Etar Veliko Tarnovo |
Hristo Stoichkov (38)
|
1990–1991 m. |
Etar Veliko Tarnovo |
CSKA Sofia |
Slavia Sofia |
Ivailo Iordanov (21)
|
1991–1992 m. |
CSKA Sofia |
Levski Sofia |
Lokomotiv Plovdiv |
Nasko Sirakov (26)
|
1992–1993 m. |
Levski Sofia |
CSKA Sofia |
Botev Plovdiv |
Plamen Getov (26)
|
1993–1994 m. |
Levski Sofia |
CSKA Sofia |
Botev Plovdiv |
Nasko Sirakov (30)
|
1994–1995 m. |
Levski Sofia |
Lokomotiv Sofia |
Botev Plovdiv |
Petar Mihtarski (24)
|
1995–1996 m. |
Slavia Sofia |
Levski Sofia |
Lokomotiv Sofia |
Ivo Georgiev (21)
|
1996–1997 m. |
CSKA Sofia |
Neftohimik Burgas |
Slavia Sofia |
Todor Pramatarov (27)
|
1997–1998 m. |
Liteks Lovec |
Levski Sofia |
CSKA Sofia |
Bonchno Genchev, Anton Spassov (po 17)
|
1998–1999 m. |
Liteks Lovec |
Levski Sofia |
Levski Kustendil |
Dimcho Belyakov (21)
|
1999–2000 m. |
Levski Sofia |
CSKA Sofia |
Velbazd Kustendil |
Misho Mihaylov (20)
|
2000–2001 m. |
Levski Sofia |
CSKA Sofia |
Velbazd Kustendil |
Georgi Ivanov (22)
|
2001–2002 m. |
Levski Sofia |
Liteks Lovec |
CSKA Sofia |
Vladimir Manchev (21)
|
2002–2003 m. |
CSKA Sofia |
Levski Sofia |
Liteks Lovec |
Georgi Chilikov (22)
|
2003–2004 m. |
Lokomotiv Plovdiv |
Levski Sofia |
CSKA Sofia |
Martin Kamburov (25)
|
2004–2005 m. |
CSKA Sofia |
Levski Sofia |
Lokomotiv Plovdiv |
Martin Kamburov (27)
|
2005–2006 m. |
Levski Sofia |
CSKA Sofia |
Liteks Lovec |
Jose E. Furtado, Milivoje Novakovic (po 16)
|
2006–2007 m. |
Levski Sofia |
CSKA Sofia |
Lokomotiv Sofia |
Cvetan Genkov (25)
|
2007–2008 m. |
CSKA Sofia |
Levski Sofia |
Lokomotiv Sofia |
Georgi Hristov (19)
|
2008–2009 m. |
Levski Sofia |
CSKA Sofia |
Cerno More Varna |
Martin Kamburov (17)
|
2009–2010 m. |
Liteks Lovec |
CSKA Sofia |
Levski Sofia |
Wilfried Niflore (19)
|
2010–2011 m. |
Liteks Lovec |
Levski Sofia |
Slavia Sofia |
Garra Dembele (26)
|
2011–2012 m. |
Ludogorec |
PFK CSKA Sofiâ |
PFK Levski Sofiâ |
|
2012–2013 m. |
Ludogorec |
PFK Levski Sofiâ |
PFK CSKA Sofiâ |
|
2013–2014 m. |
Ludogorec |
PFK CSKA Sofiâ |
PFK Liteks Loveč |
|
2014–2015 m. |
Ludogorec |
PFK Beroe Stara Zagora |
PFK Lokomotiv Sofiâ |
|
2015–2016 m. |
Ludogorec |
PFK Levski Sofiâ |
PFK Beroe Stara Zagora |
|
2016–2017 m. |
Ludogorec |
PFK CSKA Sofiâ |
PFK Levski Sofiâ |
|
2017–2018 m. |
Ludogorec |
PFK CSKA Sofiâ |
PFK Levski Sofiâ |
|
2018–2019 m. |
Ludogorec |
PFK CSKA Sofiâ |
PFK Levski Sofiâ |
|
2019–2020 m. |
Ludogorec |
PFK CSKA Sofiâ |
Slavia Sofia |
|
2020–2021 m. |
Ludogorec |
PFK Lokomotiv Plovdiv |
PFK CSKA Sofiâ |
|
2021–2022 m. |
Ludogorec |
PFK CSKA Sofiâ |
PFK Botev Plovdiv |
|
2022–2023 m. |
Ludogorec |
PFK CSKA Sofiâ |
FK CSKA 1948 Sofia |
|
2023–2024 m. |
Ludogorec Razgrad |
Cerno more Varna |
CSKA Sofia |
Aleksandar Kolev (15)
|