III liga polska w piłce nożnej (2022/2023)/Grupa IV
|
Ten artykuł dotyczy przyszłego wydarzenia sportowego. Informacje w nim zawarte zmienią się w przyszłości. |
- Główny artykuł:
| |||
Szczegóły | |||
Państwo | |||
---|---|---|---|
Organizator | |||
Poziom ligowy |
4 | ||
Edycja |
7 | ||
Liczba zespołów |
18 | ||
Liczba stadionów |
18 (w 17 miejscowościach) |
III liga polska w piłce nożnej (2022/2023)/Grupa IV – 7. edycja rozgrywek czwartego poziomu ligowego piłki nożnej mężczyzn w Polsce po reformie przeprowadzonej w 2016 roku, która zredukowała liczbę grup z 8 do 4. Bierze w niej udział 18 drużyn z województw: lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.
Zasady rozgrywek
W III lidze sezonu 2022/2023 biorą udział drużyny, podzielone na zasadzie terytorialnej na 4 grupy:
- grupa I (województwa: łódzkie, mazowieckie, podlaskie, warmińsko-mazurskie),
- grupa II (województwa: kujawsko-pomorskie, pomorskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie),
- grupa III (województwa: dolnośląskie, lubuskie, opolskie, śląskie),
- grupa IV (województwa: lubelskie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie).
Mistrzowie każdej z grup uzyskają awans na poziom centralny – do II ligi. Cztery ostatnie drużyny spadną na poziom wojewódzki – do odpowiedniej terytorialnie grupy IV ligi.
Drużyny, które wycofają się z rozgrywek po rozegraniu mniej niż 50% spotkań, będą automatycznie relegowane o dwa szczeble ligowe niżej (do klasy okręgowej) i przesunięte na koniec tabeli, a osiągnięte przez nie rezultaty będą anulowane. Drużyny, które wycofają się z rozgrywek po rozegraniu 50% lub więcej spotkań, również zostaną automatycznie relegowane o dwa szczeble ligowe niżej i przesunięte na koniec tabeli, ale za nierozegrane mecze przyznawany będzie walkower 3:0 dla zespołów przeciwnych. Wykluczenie z rozgrywek grozi również za nieprzystąpienie z własnej winy do trzech meczów.
Uczestnicy
|
|
Objaśnienia:
- Wieczysta Kraków, mistrz IV ligi małopolskiej (zachód) wygrał swoje mecze barażowe o awans do III ligi z Bruk-Bet Termalica II Nieciecza, mistrzem IV ligi małopolskiej (wschód).
Rozgrywki
Tabela
Lp. |
Drużyna |
M |
Z |
R |
P |
Bramki |
Różn. |
Pkt |
Uwagi |
Bezpośrednio | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lublinianka Lublin | Awans do II ligi | |||||||||
2 | Chełmianka Chełm | ||||||||||
3 | ŁKS Łagów | ||||||||||
4 | Avia Świdnik | ||||||||||
5 | Podhale Nowy Targ | ||||||||||
6 | Cracovia II | ||||||||||
7 | Stal Stalowa Wola | ||||||||||
8 | KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski | ||||||||||
9 | Unia Tarnów | ||||||||||
10 | Wisłoka Dębica | ||||||||||
11 | Orlęta Radzyń Podlaski | ||||||||||
12 | Czarni Połaniec | ||||||||||
13 | Sokół Sieniawa | ||||||||||
14 | Podlasie Biała Podlaska | ||||||||||
15 | Wisła Sandomierz | ||||||||||
16 | KS Wiązownica | Spadek do IV ligi | |||||||||
17 | Korona II Kielce | ||||||||||
18 | Wieczysta Kraków |
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Miejsca po danych kolejkach
Drużyna \
Kolejka |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Avia Świdnik | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Chełmianka Chełm | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Cracovia II | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Czarni Połaniec | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Korona II Kielce | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
KS Wiązownica | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
KSZO Ostrowiec Św. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Lublinianka Lublin | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
ŁKS Łagów | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Orlęta Radzyń Podlaski | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Podhale Nowy Targ | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Podlasie Biała Podlaska | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sokół Sieniawa | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Stal Stalowa Wola | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Unia Tarnów | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Wieczysta Kraków | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Wisła Sandomierz | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Wisłoka Dębica |
UWAGI:
- Grubsza linia pionowa oznacza granicę między rundą jesienną a wiosenną.
Lider kolejka po kolejce
Objaśnienia:
KO2 - Korona II Kielce
Wyniki
Źródło: 90 minut
Objaśnienia:
1Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory: zielony – zwycięstwo gospodarzy, żółty – remis, różowy – zwycięstwo gości.
Mecz po meczu – zwycięstwa, remisy, porażki
Uwaga:
- zastosowano kolejność chronologiczną (np. jeśli dana drużyna rozegrała mecz 2. kolejki jako swój piąty w kolejności, jego rezultat podano w kolumnie oznaczonej numerem „2”).
- kolor zielony zaznaczono wygrany mecz, kolor żółty oznacza remis, natomiast kolor różowy mecz przegrany.
Drużyna \ Mecz |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Avia Świdnik | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Chełmianka Chełm | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Cracovia II | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Czarni Połaniec | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Korona II Kielce | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
KS Wiązownica | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Lublinianka Lublin | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
ŁKS Łagów | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Orlęta Radzyń Podlaski | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Podhale Nowy Targ | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Podlasie Biała Podlaska | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sokół Sieniawa | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Stal Stalowa Wola | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Unia Tarnów | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Wieczysta Kraków | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Wisła Sandomierz | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Wisłoka Dębica |
Objaśnienia: